Kraft Heinz
8 Kraft Heinz employees answered 113 questions.

Company Talks > İş Geliştirme

İş Geliştirme Müdürü
İş Geliştirme Müdürü Kraft Heinz’da sorumlu olduğu bölgenin ya da ülkenin ticaretinden sorumlu olarak çalışır. Bu ticareti şirketin belirlediği iş modeline göre yapar. Bu iş modeli ya doğrudan sahaya gidiş modeli olabilir ya da distribütörler iş ortakları üzerinden sahaya gidiş modeli olabilir. Bunu yaparken insan yönetimini kullanır. Bunu yaparken şirketin finansallarını yöneterek bu iş modelini sonuca götürmeye çalışır. Karlılığını, şirketin yıl sonu finansal hedeflerini öngörerek bu işi yapmaya çalışır. Şirketin satış ve ciro hedeflerini yönetir. Şirketin bulunurluğunu ve lojistik imkanlarını en iyi şekilde yönetip ürünlerin doğru zamanda raflarda olmasını sağlar. Aynı zamanda içinde bulunduğu birimin insanlarını kariyer yönetimi anlamında ve sahada uygulama anlamında yönetir, kontrol eder ve raporlar.
İş Geliştirme Müdürü
Kraft Heinz’in rutinleri vardır. Kraft Heinz’da insanların günleri önceden belirlidir. İnsan kaynakları yönetimi çok doğru ve insanları doğru iş tanımına göre seçerek alırlar. Bunu yaptıktan sonra da günlerini haftalarını ve hatta aylarını aslında baştan planlarlar. Çok yoğun bir dönemdir. İş Geliştirme Müdürü çok yoğun çalışır ama planlı çalışır. Kraft Heinz’da insanlar önceliklerini bilerek çalışırlar, zamanı doğru yöneterek çalışırlar. Toplantılar her zaman vardır ve her zaman olacaktır. Ama bunu zamanında ve önceliklendirerek yaparlar. Bir gün nasıl geçer derseniz, Kraft Heinz en başta günü planlayarak başlar. Hangi zaman aralığında kiminle toplantı yapacağına bakar ve onu belirler. E-postaları değerlendirir ve öncelikli olanları atar. Toplantılarına girer, raporlarını yapar, sahaya çıkar çünkü bu da çok önemlidir. Her bir satıcı sahaya yakındır ve dokunur. Sahadaki markasına sahip çıkıp rekabeti koklar. Sonuç olarak Kraft Heinz çalışanı önceliklerini bilir, planını iyi yapar.
İş Geliştirme Müdürü
Kraft Heinz’da işe 2015 senesinin başında başladım. İlk Türkiye'de Türkiye'nin perakende pazarlamasını yönettim. Ekibimizle, distribütörümüzle, çalışma arkadaşlarımızla beraber Türkiye'deki perakende piyasasını yönettim. Bir yıl iki ay burada görev yaptım. Çeşitli başarı hikayeleri çeşitli zorluklar bunların hepsi birlikte bir hikaye oluşturdu. Kendi isteğimle değil şirketin bana çizdiği kariyer planlamasıyla Dubai’ye geldim. Kraft Heinz’da çalışan bir kişinin kendi kariyeri için endişelenmesi gereken bir şey yok. Çünkü doğru bir kariyer planlamasına sahip bir firma. Kraft Heinz çalışanı doğru objektif kriterlerle performans değerlemesi yapıyor ve bununla birlikte doğru bir kariyer planıyla da bir sonraki aşamaya hazırlanıyor. Benim de böyle oldu. Ben de Türkiye ofisinde çalışırken bir yılın sonunda başarılı işler yaptığımı düşünüyorum. İnsan Kaynakları da bunu objektif bir şekilde değerlendirip bana Dubai’de böyle bir pozisyonun varlığından bahsetti bende severek kabul ettim. Herhangi bir ön şartım olmadan şirketinde bir taahütü olmadan buraya daha iyi bir kariyer daha fazla fayda sağlamak ve kendimi geliştirmek adına geldim.
İş Geliştirme Müdürü
Dubai’ye olumlu olumsuz birçok yerden bakabilirsiniz. Sonuçta dünyanın bir yerinden bir yerine seyahat ediyorsunuz. Kolaylık olarak aynı kültür aynı algı ve anlayışa sahip insanlarla çalışıyorum. Fırsatların göbeğine geldim genel merkezden uzakta bir yerde çalışmak karşılığında şu anda genel merkezde tüm birimlerle birlikte iç içe ve işbirliği halinde daha yakın çalışıyorum. Süreçlerim daha hızlandı ve bu benim için bir avantaj. İşin dışında şehri tanımak için çok uğraşmadım çünkü burada çalışanlar birbirine çok yardımcı oluyor. Her anlamda herkes birbirine çok yardımcı oluyor. Dolayısıyla bu yönde çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Zorlukları var tabii ki ailenizden, sosyal ortamınızdan ayrısınız. Ama her şeyin bir bedeli var. Ben de bu zorlukları yaşıyorum ama mutluyum.
İş Geliştirme Müdürü
Kraft Heinz’da satış şirketin can damarıdır. Markayı tüketicinin sofralarına sokan onun bir parçası yapan önemli bir unsur. Farklı farklı kültürleri içinde bulunduran ve aynı şekilde farklı farklı kültürlerle ürünleri buluşturan bir birimdir satış. Satış rakamları çok iyi okur ve yorumlar. Şirketin finansallarının direk olarak belirleyicilerinden bir tanesidir satış. Ciroyu şirkete getiren satış departmanıdır. En eğlenen departmanlardan biridir.
İş Geliştirme Müdürü
Kraft Heinz’ı bir dünya markası olarak ele almak lazım. Kraft Heinz dünyanın belki %95’inde bulunan ve satılan bir marka. Dolayısıyla, şirketin özünü çok iyi benimseyip değerlerini benimsediğinizde kariyer anlamında başarının en önemli adımlarını atmış oluyorsunuz. Rakamlar çok önemlidir ama sizin firmaya kattığınız değerlerinde çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ben bunları Türkiye'de başarılı bir şekilde yaptığımı düşünüyorum ve Dubai’ye geldim belki bundan sonra da birçok farklı kültürün olduğu yere gidebilirim. Neticede Kraft Heinz adı altında dünyanın her yerinde bir Türk mutlaka çalışıyor. Bu da beni çok mutlu ediyor. Bu da benim ileriye dönük umudum olmasını sağlıyor ve fırsatların ne kadar çok olduğunu bana gösteriyor.
İş Geliştirme Müdürü
Kraft Heinz’ın vizyonuyla başlamak istiyorum. Kraft Heinz insana, tüketiciye, çalışanına değer veriyor. Ve bu şirket yeniliklere çok açık sürekli yenilik yapan bir firmadır. Kraft Heinz çalışanının sanki kendi işiymiş gibi olaya bakmasına ve şirketi benimsemesine çok önem veriyor. Ben şirketin ürünlerinin hayatta insanın bir parçası olmasına çok önem veriyorum. İnsanların bunları başkasına tavsiye edebilir olmasına çok önem veriyorum. Kraft Heinz’ın da ürünleri bunun içerisinde yer alıyor. Benim en önemli motivasyonlarımdan birisi bunu başkasına rahatça tavsiye edebiliyor olmam. Aynı zamanda kişiye kariyer anlamında sunduğu olanaklar da benim önemli bir motivasyonum.